Разлика помеѓу преработките на „Youthanasia“

Додадени 35 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
| Artist = [[Megadeth]]
| Cover = Megadeth-Youthanasia.jpg
| Released = {{Start1 Ноември, date|1994|11|1}} г.
| Recorded = 1994 во Феникс, Аризона
| Genre = [[хеви метал]], [[хард рок]]
== Листа на песни ==
Сите песни се компонирани од [[Дејв Мастејн]], освен обележаните каде свој удел имале и останатите членови.
 
# "Reckoning Day" (Mustaine, [[Marty Friedman (guitarist)|Marty Friedman]], [[David Ellefson]]) – 4:34
# "[[Train of Consequences]]" – 3:26
# "Absolution" (instrumental) (Mustaine, Friedman) – 3:27
# "À Tout le Monde" (demo) – 6:20
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
{{метал-албум-никулец}}
945

уредувања