Разлика помеѓу преработките на „Роман“

Додадени 53 бајти ,  пред 12 години
с
нема опис на уредувањето
(Нова страница: '''Роман''' е долго раскажувачко литературно дело засновано на замислена приказна, односно кое ...)
 
с
==Погледнете и:==
 
*[http://www.peacecorpswriters.org/pages/depts/resources/resour_writers/100daysbook/bk100da.html HowКако toда writeнапишете aроман novel inво 100 daysдена или orпомалку less(англ.)]
 
 
4.318

уредувања