Аџарска Автономна Советска Социјалистичка Република: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
 
Таа била наследена од [[Аџарија]].
 
==Поврзано==
*[[Аџарија]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{Автономни републики на Советскиот Сојуз}}
 
[[Категорија:Автономни републики на Советскиот Сојуз]]
[[Категорија:Историја на Грузија]]
[[Категорија:Историја на Аџарија]]