Разлика помеѓу преработките на „Стив Возњак“

Додадени 8 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Робот: Додава ckb:ستیڤ ڤاسنیاک)
с
 
=== Авионска несреќа ===
Во февруари 1981 година, Возниак бил повреден во несреќариватниотнесреќа на приватниот авион при полетувањето од [[Санта Круз Скај парк]]. Причината за несреќата е утврдено дека било предвремено полетување. Тој не можел да се сети на детали за несреќата, а многу недели откако бил пуштен од болница, не се сетиќавал дека му се случила несреќа воопшто. Тој вели дека лутал како во бунило и не одел на работа, мислејќи си дека секој ден е викенд. Тој секој нареден ден не се сеќавал што правел претходеноиот ден и било потребно да му кажат како да стигнете до места кои веќе ги знаел. По испрашувањето на неговата сопруга, тој конечно дознал што се случило, по што неговата меморија почна да работи нормално повторно.
 
=== Вработување во Епл ===
631

уредување