Разлика помеѓу преработките на „Енравота“

Додадени 18 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
'''Енравота''' е христијански светец од [[9 век]].
 
Енравота бил најстариот син на na Бугарскиа хан [[Омуртаг]]. Бил канонизиран како Светиот маченик Бојан-Енравота, кнез Бугарски.
 
{{никулец-светец}}
Анонимен корисник