Разлика помеѓу преработките на „Кмерски јазик“

Додадени 18 бајти ,  пред 8 години
с
Робот: Додава az:Kxmer dili
с (Брзо додавање категорија Изолативни јазици (со користење на HotCat))
с (Робот: Додава az:Kxmer dili)
 
[[Категорија:Кмерски јазик]]
 
[[Категорија:Изолативни јазици]]
 
[[ar:لغة خميرية]]
[[az:Kxmer dili]]
[[bn:খ্‌মের ভাষা]]
[[zh-min-nan:Khmer-gí]]
[[wuu:高棉文]]
[[zh:高棉语]]
 
[[Категорија:Изолативни јазици]]
6.057

уредувања