Разлика помеѓу преработките на „NGC 19“

Одземен 1 бајт ,  пред 8 години
с
Бот: Автоматизирана замена на текст (-}} . +}}.)
с (r2.7.2+) (Робот: Додава az, cs, de, en, eo, es, fr, hr, hu, ja, ko, lb, mg, nl, pl, pt, ru, rue, sh, sk, sl, sv, tr, uk, zh)
с (Бот: Автоматизирана замена на текст (-}} . +}}.))
'''NGC 19''' е [[спирална галаксија]] во соѕвездието [[Андромеда (соѕвездие)|Андромеда]], која се наоѓа на списокот на [[Нов општ каталог|Новиот општ каталог]] на објекти на длабокото небо. Објектот претставува [[Дрееров објект]].
 
{{#if: UGC 98|Објектот бил предмет и на други истражувања, па освен како NGC 19 се споменува и како|}} UGC 98{{#if: MCG 5-1-46|,|}} MCG 5-1-46{{#if: CGCG 499-65|,|}} CGCG 499-65{{#if: KAZ 18|,|}} KAZ 18{{#if: IRAS 00080+3242|,|}} IRAS 00080+3242{{#if: |,|}} {{#if: |,|}} {{#if: |,|}} {{#if: |,|}} {{#if: |,|}} {{#if: |,|}} .
 
== Откривање ==