Сава Петровиќ Његош: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
| image = [[Податотека:Vladika sava.jpg|200px]]
| caption =
| reign = [[1735]]-[[1782]] <ref group="белешка" name="vg_1"/><ref group="белешка" name="vg_2"/>
| coronation =
| othertitles =