Печ: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.3) (Робот: Менува fa:پچ (شهر مجارستان); козметички промени
[проверена преработка][проверена преработка]
с (r2.7.1) (Робот: Додава tpi:Pécs)
с (r2.7.3) (Робот: Менува fa:پچ (شهر مجارستان); козметички промени)
{{Градови во Унгарија}}
{{Светско наследство во Унгарија}}
 
[[Категорија:Градови во Унгарија]]
 
[[eo:Pécs]]
[[eu:Pécs]]
[[fa:پچ (شهر مجارستان)]]
[[fr:Pécs]]
[[gl:Pécs]]