Разлика помеѓу преработките на „Африкански куп на нации 2008“

Нема измена во големината ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
|резултат=2 - 1<br>[http://www.cafonline50.com/?lng=1&module=resultats_national&rub=1&div=1&res=96204&ma=25&CmpetPere=0&cmpt=0 (Извештај)]
|тим2={{НГА}}
|голови1=[[Михаел ЕсјенЕсиен|ЕсјенЕсиен]] {{гол|45+2}}<br />[[Џунијор Агого|Агого]] {{гол|83}}
|голови2=[[Јакубу Ајегбени|Јакубу]] {{гол|35|пен}}
|стадион=Охене Џан, [[Акра]]