Разлика помеѓу преработките на „Марко Пиноти“

Додаден 131 бајт ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија за велосипедист | name = Марко Пиноти | image = Marco Pinotti.jpg | caption = | fullname...)
 
Во 2008, Пиноти му се придружил на Хајроуд, кој станал Колумбија ХајРоуд во 2009 и ХТЦ-Колумбија во 2010.
 
За сезоната 2012, ПинотПиноти му се приклучил на {{ct|BMC|2012|nolink=yes}}, откако екипата {{ct|THR|2011|nolink=yes}} се распаднала.<ref name="Pinotti BMC"/>
 
== Достигнувања ==
: 6ти Краен пласман [[Тирено-Адријатико 2011|Тирено-Адријатико]]
;2012
: 1рв Етапа 1 (TTT) [[Џиро дел Трентино]]
: 1рв [[Податотека:Jersey green.svg|20px]] Спринтерски пласман [[Трка околу Баскија 2012|Трка околу Баскија]]
{{Palmares end}}
|PLACE OF DEATH=
}}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Пиноти, Марко}}
 
[[Категорија:Италијански велосипедисти]]
[[Категорија:Италијански етапни победници на Џиро д‘Италиа]]