Разлика помеѓу преработките на „Список на македонисти“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.142.184 (разговор), вратено на последната верзија на Raso mk)
|-
|[[Лидија Тантуровска]]<ref>[http://www.imj.ukim.edu.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=37:2009-08-18-08-31-53&Itemid=78 Биографија на Лидија Тантуровска]</ref>
|{{Flag|Македонија}}
|
|
|-
|[[Роза Тасевска]]<ref>[http://www.ukim.edu.mk/dokumenti_m/25_2006-Programa.pdf 39 меѓународен семинар за македонски јазик]</ref>
|{{Flag|Македонија}}
|