Разлика помеѓу преработките на „Осман I“

Нема измена во големината ,  пред 9 години
{{s-hou|[[Отоманска династија]]||1258||1324}}
{{s-reg|}}
{{s-bef|before=[[ертугрулЕртугрул]]}}
{{s-ttl|title=[[Каји (племе)|Лидер на племето Каји]]|years=1281–1299}}
{{s-non|reason=станал султан|reason2=[[Османлиска империја]]}}