Разлика помеѓу преработките на „Енравота“

Додадени 452 бајти ,  пред 8 години
нема опис на уредувањето
 
{{никулец-светец}}
 
[[Категорија:Христијански маченици од 9 век]]
[[Категорија:Христијански светци од 9 век]]
[[Категорија:Бугарски светци]]
[[Категорија:Бугари од 9 век]]
[[Категорија:Православни светци]]
 
[[bg:Енравота]]
[[ca:Enravota de Bulgària]]
[[es:Enravota]]
[[en:Enravota]]
[[pl:Nrawota]]
[[ru:Енравота]]