Разлика помеѓу преработките на „Зборник на Миладиновци“

нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 81.161.240.27, вратено на последната верзија на StanProg)
 
==Надворешни врски==
*[http://promacedonia.org/bugarash/bnpesni/bgnpesni.pdf „Бугарски народни песни“]
*[http://www.gbiblsk.edu.mk/adm/images/zbornik.pdf „Зборникот“]
 
Анонимен корисник