Разлика помеѓу преработките на „Фарадеев закон за индукција“

с
r2.7.1) (Робот: Додава eu:Faradayren legea
с (r2.5.4) (Робот: Додава ast, da, eo, fa, hi, hu, ka, ko, ml, pnb, ru, sh, sk, sq, sv, tr; менува ar, de, fr, hr, it, sr)
с (r2.7.1) (Робот: Додава eu:Faradayren legea)
[[es:Ley de Faraday]]
[[eo:Leĝo de Lenz-Faraday]]
[[eu:Faradayren legea]]
[[fa:قانون القای الکترومغناطیسی فارادی]]
[[fr:Loi de Lenz-Faraday]]
4.138

уредувања