Разлика помеѓу преработките на „Џузепе Ди Стефано“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додаје: fi:Giuseppe Di Stefano)
с
'''Џузепе Ди Стефано''' ('[[Италијански јазик|италијански]]: ''Giuseppe Di Stefano'') ([[Катанија]],роден [[24 јули]] [[1921]] во [[Катанија]]) бил еден од најпознатите [[италија]]нски [[Опера|оперски]] пејачи со брилијантна кариера, која траела од почетокот на 40-тите до почетокот на 70-тите години на [[20-тиот век]].
{{никулец}}
 
'''Џузепе Ди Стефано''' ('''Giuseppe Di Stefano'') ([[Катанија]], [[24 јули]] [[1921]]) бил еден од најпознатите [[италија]]нски [[Опера|оперски]] пејачи со брилијантна кариера која траела од почетокот на 40-тите до почетокот на 70-тите години на 20-тиот век.
 
{{Италија-музичар-никулец}}
 
[[Категорија{{DEFAULTSORT:Тенори|Ди Стефано, Џузепе]]}}
[[Категорија:Тенори]]
 
[[de:Giuseppe di Stefano]]