Муслимани (народ): Разлика помеѓу преработките

с
Брзо додавање категорија Етнички групи во Словенија (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: {{Инфокутија народ |group = Муслимани<br> Muslimani |image = |population = околу 100,000 |region1 = {{flagcount...)
 
с (Брзо додавање категорија Етнички групи во Словенија (со користење на HotCat))
 
[[Category:Етнички групи во СФРЈ]]
[[Категорија:Етнички групи во Словенија]]
 
<!--Other languages-->