Разлика помеѓу преработките на „Хисен Рамадани“

Додадени 34 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| портрет =
| px = 180п
| занимање = Хисенполитичар Рамадании политиколог
| опис =
| роден-дата ={{роден на|3|јануари|1933}}
| наставка =
}}
'''Хисен Рамадани''' (''[[алб]].: Hisen Ramadani''; [[Пирок]], [[тетовско]], {{роден на|3|јануари|1933}} - {{починал на|4|јануари|2012}} во {{починал во|Скопје}}) бил македонски Хисенполитичар Рамадании политиколог.
 
== Биографија ==