Нахија: Разлика помеѓу преработките

Додадени 18 бајти ,  пред 14 години
+bg
Нема опис на уредувањето
(+bg)
[[Категорија: Историја на Македонија]]
[[Категорија: Отоманска Империја]]
[[bg:Нахия]]
Анонимен корисник