Разлика помеѓу преработките на „Блек сабат“

Одземени 6 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
| Origin = [[Бирмингем]], [[Англија]]
| Genre = [[Хеви Метал]]
| Years_active = 1968–денес1968–2006
| Label = [[Vertigo Records|Vertigo]], [[Warner Bros. Records|Warner Bros]], [[Sanctuary Records|Sanctuary]], [[I.R.S. Records|IRS]], [[Reprise Records|Reprise]], [[Epic Records|Epic]]<!-- and their various worldwide licensees and distributors not listed here -->
| Associated_acts = [[Heaven and Hell (band)|Heaven and Hell]], [[GZR]], [[Dio (band)|Dio]]
Анонимен корисник