‘Рбетен мозок: Разлика помеѓу преработките

Додадени 13 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.2) (Бот Додава: sn:Muzongoza Менува: tl:Kordong espinal
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (r2.7.1) (Бот Додава: zh-min-nan:Chek-chhé)
с (r2.7.2) (Бот Додава: sn:Muzongoza Менува: tl:Kordong espinal)
[[ca:Medul·la espinal]]
[[cs:Mícha]]
[[sn:Muzongoza]]
[[da:Rygmarv]]
[[de:Rückenmark]]
[[fi:Selkäydin]]
[[sv:Ryggmärg]]
[[tl:KurdongKordong panggulugodespinal]]
[[ta:முள்ளந்தண்டு வடம்]]
[[te:వెన్నుపాము]]
5.636

уредувања