Денис Ричи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 22 бајти ,  пред 10 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Dennis Ritchie
(Создадена страница со: {{Infobox scientist | name = Денис Ричи | image = Dennis MacAlistair Ritchie .jpg | image_size = | caption = Денис Ричи, 1999 | birth_d...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Dennis Ritchie)
[[et:Dennis Ritchie]]
[[el:Ντένις Ρίτσι]]
[[en:Dennis Ritchie]]
[[es:Dennis Ritchie]]
[[eo:Dennis Ritchie]]
86.434

уредувања