Разлика помеѓу преработките на „Дебело црево“

Додадени 250 бајти ,  пред 15 години
нема опис на уредувањето
с (Мало црево преместена како Дебело црево)
[[Категорија:Дигестивен систем]]
 
[[enda:Large intestineTyktarm]]
[[de:Dickdarm]]
[[en:Colon (anatomy)]]
[[es:Colon]]
[[eo:Kojlo]]
[[fr:Côlon (anatomie)]]
[[he:מעי גס]]
[[it:Colon (anatomia)]]
[[ja:大腸]]
[[nl:Dikke darm]]
[[pl:Jelito grube]]
[[pt:Intestino grosso]]
[[zh:大腸]]