Разлика помеѓу преработките на „Виталиј Фридзон“

Додадени 270 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
}}
'''Виталиј Фридзон''' ([[руски]]: ''Виталий Валерьевич Фридзон'', роден на {{роден на|14|октомври|1985}} во {{роден во|Брјанска област}}) е руски кошаркар кој во моментот настапува за екипата на [[КК Химки]] на позиција бек.
 
{{Русија-спортист-никулец}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Фридзон}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Руски кошаркари]]
[[Категорија:Кошаркари на КК Химки]]
 
[[en:Vitaly Fridzon]]