Разлика помеѓу преработките на „Александар Самедов“

нема опис на уредувањето
 
Кокорин својата кариера ја започнал како играч на [[ФК Спартак Москва]] во 2001 година. Во текот на својата кариера настапувал за Локомотив Москва и ФК Москва.
 
{{Шаблон:Русија-фудбалер-никулец }}
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Самедов}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Спартак Москва]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Локомотив Москва]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Москва]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Динамо Москва]]
[[Категорија:Руски фудбалери]]
 
[[en:Aleksandr Samedov]]