Разлика помеѓу преработките на „Фернандо Торес“

Додадени 412 бајти ,  пред 9 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
'''Фернандо Торес''' е роден во Шпанија. Тој својата кариера ја започнал како голман, но кога игубил неколку заби тој почнал да игра како фудбалер. Тој игра за Челзи.
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Торес}}
[[Категорија:Живи луѓе]]
[[Категорија:Шпански фудбалери]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Атлетико Мадрид]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Ливерпул]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Челзи]]
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[ar:فرناندو توريس]]