Кејгаски јазик: Разлика помеѓу преработките

Додадени 23 бајти ,  пред 11 година
с
r2.7.1) (Бот Додава: en:Keiga language
[проверена преработка][проверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox Language |name=Кејгаски јазик |familycolor=Nilo-Saharan |states=Судан |region=Кардофан |speakers=6.070 (1984) |f...)
 
с (r2.7.1) (Бот Додава: en:Keiga language)
 
[[Category:Кадуски јазици]]
 
[[en:Keiga language]]
34.422

уредувања