Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{појаснување}}
*[[Феникс|Феникс (митолошка птица)]]
*[[Феникс (Аризона)|Феникс (главниот град на сојузната држава Аризона во САД)]]