Махараштра: Разлика помеѓу преработките

Додадени 6 бајти ,  пред 10 години
с
r2.6.4) (Бот Менува: sa:महाराष्ट्रम्
Нема опис на уредувањето
с (r2.6.4) (Бот Менува: sa:महाराष्ट्रम्)
[[ro:Maharashtra]]
[[ru:Махараштра]]
[[sa:महाराष्ट्रम्]]
[[sa:महाराष्ट्र]]
[[simple:Maharashtra]]
[[sk:Maháraštra]]
6.131

уредување