Разлика помеѓу преработките на „Китара“

Додадени 72 бајти ,  пред 9 години
с
с (Бот: козметички промени)
[[fi:Kithara]]
[[ja:キタラー]]
[[eo:Citro]]
[[it:Cetra]]
[[ka:კიფარა]]
[[la:Cithara]]
[[lb:Kithara]]
[[sv:Kithara]]
[[tr:Kitara]]
[[uk:Кіфара]]
85.496

уредувања