Разлика помеѓу преработките на „Узбечка азбука“

Додадени 978 бајти ,  пред 9 години
(Создадена страница со: '''Узбечката азбука''' е официјалното писмо кое се користи за запишување на [[узбечки ја...)
 
|-
|}
 
==Примери==
'''Прв член од Декларацијата за човекови права'''
{|
|----
!узбечка латиница!!узбечка кирилица!!македонски
|----
|| Barcha odamlar erkin, qadr-qimmat va huquqlarda teng bo'lib tug'iladilar. Ular aql va vijdon sohibidirlar va bir-birlari ila birodarlarcha muomala qilishlari zarur.
|| Барча одамлар эркин, қадр-қиммат ва ҳуқуқларда тенг бўлиб туғиладилар. Улар ақл ва виждон соҳибидирлар ва бир-бирлари ила биродарларча муомала қилишлари зарур.
||Ситe чoвeчки суштeствa сe рaѓaaт слoбoдни и eднaкви пo дoстoинствo и прaвa. Tиe сe oбдaрeни сo рaзум и сoвeст и трeбa дa сe oднeсувaaт eдeн кoн друг вo дуxoт нa oпштoчoвeчкaтa припaднoст.
|-----
|}
 
 
== Белешки ==