Андре Мари Ампер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 5 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
| residence = [[Франција]]
| nationality = [[Французи]]н
| field = [[PhysicsФизика]]
| work_institutions =
| alma_mater =