Разлика помеѓу преработките на „Еми (награда)“

Одземени 2 бајти ,  пред 13 години
===Дневни Еми награди===
 
Претставуваат награди што се доделуваат на секојдневните американски телевизиски сапуници, ток шоусишоуа, квизови и детски емисии. Првата ''Дневна Еми награда'' е доделена во [[1972]] година.
 
===Спортски Еми награди===