Разлика помеѓу преработките на „Новак Ѓоковиќ“

Додадени 187 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
[[Податотека:Novak Djokovic Hopman Cup 2011.jpg|мини|десно|240п|Новак Џоковиќ 2011]]
'''Новак Ѓоковиќ''' ({{lang-sr|Новак Ђоковић}}; {{роден во|Белград }}, {{роден на |22| мај|1987}}) е професионален [[Србија|српски]] тенисер<ref>{{cite web|work=atpworldtour.com|publisher=[[Association of Tennis Professionals]]|title=Current ATP Rankings (singles)|url =http://www.atpworldtour.com/Rankings/Singles.aspx}}</ref>. Ѓоковиќ својата тениска кариера ја започнал во 2003 година.
== Наводи ==
{{наводи}}