Булова функција: Разлика помеѓу преработките

Додадени 43 бајти ,  пред 12 години
с
r2.7.1) (Бот Додава: ar:الوظيفة البوليانية
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот додава Шаблон: Без извори
с r2.7.1) (Бот Додава: ar:الوظيفة البوليانية
Ред 34:
[[Категорија:Криптографија]]
 
[[ar:الوظيفة البوليانية]]
[[ca:Funció booleana]]
[[de:Boolesche Funktion]]
Ред 41 ⟶ 42:
[[fr:Fonction booléenne]]
[[it:Funzione booleana]]
[[ja:ブール関数]]
[[nl:Booleaanse functie]]
[[ja:ブール関数]]
[[ru:Булева функция]]
[[uk:Булева функція]]
86.434

уредувања