Ѓулхански хатишериф: Разлика помеѓу преработките

Одземени 36 бајти ,  пред 11 година
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
[[pl:Hatt-i Sharif]]
[[tr:Tanzimat Fermanı]]
[[he:צו שריף גולחאנה]]
1

уредување