Катерина Тјудор (ќерка на Хенри VII): Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
(нс)
 
Нема опис на уредувањето
{{Infobox royalty
Катерина Тудор ({{роден на|2|февруари|1503}} - {{починал на|10|февруари|1503}}) била ќерка на на англискиот крал [[Хенри VII]] и [[Елизабета од Јорк]]. Таа била родена во Лондонската кула и починала набргу по нејзиното раѓање.
| name = Катерина
| father = [[Хенри VII]]
| mother = [[Елизабета од Јорк]]
| date of birth = {{роден на|2|февруари|1503}}
| place of birth = [[Лондонска кула]]
| date of death = {{починал на|10|февруари|1503}}
}}
 
'''Катерина Тудор''' ({{роден на|2|февруари|1503}} - {{починал на|10|февруари|1503}}) била ќерка на на англискиот крал [[Хенри VII]] и [[Елизабета од Јорк]]. Таа била родена во Лондонската кула и починала набргу по нејзиното раѓање.
 
 
[[ar:الأميرة كاثرين تيدور]]
[[en:Katherine Tudor (1503)]]
[[nl:Katherine Tudor]]
[[fi:Katariina Tudor]]
[[sv:Katherine Tudor]]
[[tr:Katherine Tudor]]