Азотна киселина: Разлика помеѓу преработките

с
Отстрането уредувањето на 77.29.60.42 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot
[непроверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Отстрането уредувањето на 77.29.60.42 (разговор), вратено на последната верзија на EmausBot)
[[vi:Axít nitric]]
[[zh:硝酸]]
Доколку вие сакате да добиете една ваква азотеста киселина земете Соса-Сола и во неа ставете ментол бонбони.Потоа затворете го шишето и фрлете го во вис.