Разлика помеѓу преработките на „Константин I и христијанството“

с
нема опис на уредувањето
с
== Наводи ==
{{наводи}}
 
[[Категорија:Константин I и христијанството| ]]
[[Категорија:4 век во христијанството]]
[[Категорија:Христијански контраверзии]]
[[Категорија:Религиозни погледи]]
 
[[en:Constantine the Great and Christianity]]