Разлика помеѓу преработките на „Голем Австралиски Залив“

нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: sr:Велики аустралијски залив)
==Литература==
* ''Географски атлас'', Геокарта, Белград, 2000. година
 
{{Никулец од областа на географијата}}
 
[[Категорија:Заливи]]