Разлика помеѓу преработките на „Базилика Свети Јован Латерански“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Категорија:Базилики во Рим|Јован Латерански]]
[[Категорија:Катедрали во Италија]]
[[Категорија:АрхитектураЦркви од 4 век|Јован Латерански]]
[[Категорија:Барокна архитектура]]
[[Категорија:Погребални места на папите]]