Ахмед Сезер: Разлика помеѓу преработките

Додадени 1.354 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
{{Infobox Prime Minister
| name = Ахмед Неџат Сезер
| image = ANSezerAhmet Necdet Sezer.jpg
| imagesize = 200px
| birth_date = {{birth date and age|1941|09|13}}
 
На [[5 мај]] [[2000]] година бил избран за претседател на Турција од страна на Турскиот парламент. Во текот на својот мандат, тој помилувал повеќе од 260 затвореника.
 
 
[[ar:أحمد نجدت سيزر]]
[[az:Əhməd Necdət Sezər]]
[[bg:Ахмед Сезер]]
[[ca:Ahmet Necdet Sezer]]
[[cy:Ahmet Necdet Sezer]]
[[da:Ahmet Necdet Sezer]]
[[de:Ahmet Necdet Sezer]]
[[en:Ahmet Necdet Sezer]]
[[et:Ahmet Necdet Sezer]]
[[el:Αχμέτ Νετζντέτ Σεζέρ]]
[[es:Ahmet Necdet Sezer]]
[[fa:احمد نجدت سزر]]
[[fr:Ahmet Necdet Sezer]]
[[gl:Ahmet Necdet Sezer]]
[[ko:아메트 네즈데트 세제르]]
[[hr:Ahmet Necdet Sezer]]
[[io:Ahmet Necdet Sezer]]
[[id:Ahmet Necdet Sezer]]
[[it:Ahmet Necdet Sezer]]
[[he:אחמט נג'דט סזר]]
[[ka:აჰმეტ ნეჯდეთ სეზერი]]
[[ku:Ehmed Nejdet Sezer]]
[[lv:Ahmets Nedždets Sezers]]
[[lt:Ahmet Necdet Sezer]]
[[hu:Ahmet Necdet Sezer]]
[[ms:Ahmet Necdet Sezer]]
[[nl:Ahmet Sezer]]
[[ja:アフメト・ネジデト・セゼル]]
[[nn:Ahmet Necdet Sezer]]
[[oc:Ahmet Necdet Sezer]]
[[pl:Ahmet Necdet Sezer]]
[[pt:Ahmet Necdet Sezer]]
[[ro:Ahmet Necdet Sezer]]
[[ru:Сезер, Ахмет Недждет]]
[[sq:Ahmet Nexhdet Sezer]]
[[simple:Ahmet Necdet Sezer]]
[[sh:Ahmet Necdet Sezer]]
[[fi:Ahmet Necdet Sezer]]
[[sv:Ahmet Necdet Sezer]]
[[tr:Ahmet Necdet Sezer]]
[[udm:Сезер, Ахмет Недждет]]
[[ug:ئەخمەت نەدجەت سەزەر]]
[[yo:Ahmet Necdet Sezer]]
[[zh:阿赫迈特·内吉代特·塞泽尔]]