Свјатослав Рихтер: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 12 години
с
r2.6.5) (Бот Менува: ko:스뱌토슬라프 리흐테르
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бришење на "Richter_youth.jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Martin H. п)
с (r2.6.5) (Бот Менува: ko:스뱌토슬라프 리흐테르)
[[da:Svjatoslav Richter]]
[[de:Swjatoslaw Teofilowitsch Richter]]
[[et:Svjatoslav Richter]]
[[el:Σβιάτοσλαβ Ρίχτερ]]
[[en:Sviatoslav Richter]]
[[es:Sviatoslav Richter]]
[[et:Svjatoslav Richter]]
[[fi:Svjatoslav Richter]]
[[fr:Sviatoslav Richter]]
[[ko:스뱌토슬라프 리흐테르]]
[[he:סביאטוסלב ריכטר]]
[[hu:Szvjatoszlav Teofilovics Richter]]
[[it:Svjatoslav Teofilovič Richter]]
[[he:סביאטוסלב ריכטר]]
[[ja:スヴャトスラフ・リヒテル]]
[[ka:სვიატოსლავ რიხტერი]]
[[hu:Szvjatoszlav Teofilovics Richter]]
[[ko:스비야토슬라프 리히터]]
[[nl:Svjatoslav Richter]]
[[ja:スヴャトスラフ・リヒテル]]
[[no:Svjatoslav Richter]]
[[pl:Światosław Richter]]
[[ru:Рихтер, Святослав Теофилович]]
[[sk:Sviatoslav Teofilovič Richter]]
[[fi:Svjatoslav Richter]]
[[sv:Svjatoslav Richter]]
[[uk:Ріхтер Святослав Теофілович]]
1.372

уредувања