Разлика помеѓу преработките на „Хајредин Арифи“

Додадени 854 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(нс)
 
| caption =
| born ={{роден на|25|февруари|1981}}
| died ={{починал на|3120|јулимарт|2001}}
| placeofburial_label =
| placeofburial =
}}
'''Хајредин Арифи''' ([[албански]]: ''?''; [[Селце (Тетовско)|Селце ]], {{роден во|Тетовско}}) е поранешен член на [[ОНА]].
 
Загинал на [[20 март]] [[2001]] година во една престрелка со македонските безбидносни сили. По ова, неговото тело било префрлено и погребено во неговото родно село Слатино<ref>{{цитирана книга|last=Менај|first=Петрит|title=ОНА- Порака и надеж|publisher=Фондација - Институт отворено општество|location=Скопје|date=2008}}</ref>.
== Наводи ==
{{наводи}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Арифи, Хајредин }}
[[Категорија:Македонски Албанци]]
[[Категорија:Членови на ОНА]]
[[Категорија:Селце (Тетовско)]]
[[Категорија:Тетовци]]