Разлика помеѓу преработките на „Егејско Море“

Додадени 38 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
с (r2.7.1) (Бот Додава: pnb:بحیرہ ایجیئن)
[[Категорија:Јужна Европа]]
[[Категорија:Егејска Македонија]]
[[Категорија:Мориња]]
 
[[af:Egeïese See]]