Разлика помеѓу преработките на „Уено (парк)“

Додадени 420 бајти ,  пред 9 години
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
Слика:Статуа на Саиго Такамори и неговото куче.JPG|Статуа на Саиго Такамори и неговото куче
</gallery>
{{commonscat|Ueno Park}}
 
{{Јапонија-никулец}}
 
[[Категорија:Токио]]
 
[[ar:حديقة أوينو]]
[[de:Ueno-Park]]
[[en:Ueno Park]]
[[es:Parque Ueno]]
[[eu:Ueno parkea]]
[[fa:پارک اوئنو]]
[[fr:Parc d'Ueno]]
[[hu:Ueno Park]]
[[id:Taman Ueno]]
[[ja:上野恩賜公園]]
[[ko:우에노 공원]]
[[nl:Uenopark]]
[[pt:Parque Ueno]]
[[ro:Parcul Ueno]]
[[ru:Уэно (парк)]]
[[simple:Ueno Park]]
[[th:สวนอุเอะโนะ]]
[[zh:上野公園]]
1

уредување