Разлика помеѓу преработките на „Игнатиј I Цариградски“

с
нема опис на уредувањето
с
| alma_mater =
| signature =
|other = Игнатиј
}}
'''Игнатиј I Константинополски''' ({{роден на|||799}} во {{роден во|Константинопол|}} - {{починал на|23|септември|877}}) бил [[Патријарх на Константинопол]] во периодот од [[847]]–[[858]] и [[867]]–[[877]] година.