Разлика помеѓу преработките на „Универзитет „Св. Кирил и Методиј““

с (r2.7.1) (Бот Менува: pl:Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego w Skopje)
 
==== Технички науки ====
* [[Природно-математички факултет - Скопје|Природно-математички факултет]]
* [[Архитектонски факултет - Скопје|Архитектонски факултет]]
* [[Градежен факултет - Скопје|Градежен факултет]]
4

уредувања