Разлика помеѓу преработките на „7 јануари (починале)“

с
нема опис на уредувањето
с
{| cellspacing="0" cellpadding="2" style="border-top:0px; {{#if: {{{боја|}}}|background-color:{{{боја}}}|background-color:transparent}};"
|valign="top" align="right"|[[1536]] 
|[[Катерина Арагонска]], кралица на Англија.
|-
|valign="top" align="right"|[[1655]] 
|[[Папа Инокентие X]], римски папа.